Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

JOSEPH HUBERT PİLATES

Geçici kusursuzluk vücut mükemmelliğe el verdikçe mümkündür ve bu nedenle akıl kontrolü altında, yüksek seviyelerde güç ve güzellik fiziğin gelişimi için gereklidir. Bu insanoğlunun ilk gerekli başarısıdır. Ayrıca fiziksel formdalığın yüksek standartta kalması; yaşama devam etme gereksiniminin artması ve herhangi bir karışık medeniyet içinde özgürlük ile devamlı kılınır. Bu kusursuz bir şekilde sosyal mücadelede zamanlarında bulunur.Bu yüzden, fiziksel gelişimde en etkili programların kullanımı ve keşfi yarışın canlılığını korumak için çok önemlidir.

Bana göre, kontroloji vücudu mükemmel bir enstrüman haline dönüştürmek için ideal bir sistemdir.

Bu kas hareketlerine göre uygun ve psikolojik olarak sağlıklıdır. Bunun etkileyici dudak uçurtan sonuçlarının yanı sıra normal yetişkinler haricinde varsayımlara göre tedavi edilemez olan 

fiziksel özgürlere ve organik yetersizliklere de sahip olanlarda başarılı olduğuna şahsen tanık oldum. 

Vücut gelişiminin ana sistemlerini önerilen ve kullanan okullarda, üniversitelerde, özel cimnastik salonlarında ve diğer kuruluşlarda, profesyonel olarak çalıştığım yirmi yıl boyunca gördüğümü tereddütsüzce söyleyebilirim ki, Pilates sisteminin sadece yüzde 50 ya da 80 değil, daha etkili olduğu, fakat çoğunlukla en az diğer kullanışlı birleşim sistemleri kadar etkili olduğudur. 

Bu gerçek beyana dayanarak, okuyucu mutlaka diğer sistemleri tecrübe etmeli ve aslında daha sonra kontroloji’yi kullanmalıdır. Bu sadece vücudun kaslarını değil, kemiklerin esnekliğini, hayati organların işlevini ve iç salgı bezlerini geliştirir; ayrıca hafızayı aydınlatır ve geliştirir.

Benim için Joseph H. Pilates’in çalışmasına imza atmak büyük bir zevk ve umarım bu

çalışması ülkemizden dünyaya yayılır ve bize daha çok fiziksel sağlık getirir.

 “10 Derste farkı hissedecek, 20 derste farkı göreceksiniz, 30 derste yepyeni bir vücudunuz olacak ve herkes sizi fark edecektir.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*